
Akit az Isten meghagyott…

Kamilla világéletében tanárnak készült. Számtalanszor elképzelte, ahogy áll a katedrán és franciát, magyart, történelmet tanít. Csakhogy zenei tehetsége már pár évesen megnyilvánult. Édesapjával rengeteget hallgatott klasszikus zenét, minden énektanára felfigyelt jó hangjára, s az érettségi évében bekerült a Nyílik a rózsa című vetélkedőbe. Ekkortájt kellett eldönteni, hol tanul tovább, s noha végig az ELTE-re készült, a felvételi lapon „tűzlánggal” jelent meg előtte a szó: Zeneakadémia. Fél év alatt tanulta meg 12 év anyagát, és noha elsőre nem jutott be, a következő felvételiig tovább mélyítette tudását, hogy aztán maximális pontot kapjon.
Kamilla a világon egyedülálló módon 34 nyelven énekelt már. A Föld minden szegletébe elvitte a magyar népzene és népdal egyedülálló kincseit, amelyek szerinte azért olyan csodálatosak, mert végtelenül tiszták, bennük van a vigasztalás, a hit, a huncutság, a jókedv, s mint egy szelep, úgy tisztítják, mossák át az ember lelkét. A művésznő úgy látja, a Jóisten adta a hangot a torkába, amit amíg használ és szolgálhat vele, van értelme az életének.
Az énekesnő a műsorban elmesélte élete egyik legmeghatározóbb élményét is, amelyet Kalkuttában, a lepratelepen és a haldoklók házában élt át. Amikor a lepratelep ajtaja kinyílt és a betegek rádöbbentek, hogy nem újabb beteg érkezett, hanem valaki a kinti világból, aki adni szeretne nekik, méghozzá az énekhangjával, végtelenül hálásak voltak. Kamillának pedig, ahogy fogalmaz, a Jóisten segített, hogy énekelni tudjon nekik, szolgálhassa őket. A haldoklók házában a legszélső ágyon egy tizenhat éves fiú feküdt, jó ideje kómában. Kamilla énekelni kezdett neki, a fiú pedig „a halál mezsgyéjéről visszatérve” kinyitotta a szemét, egy pillanatra elmosolyodott, majd meghalt. Kamillát örökre megváltoztatták az ott átéltek.
Kamilla életének másik meghatározó eseménye egy autóbaleset, amely után kómába esett, és sokáig nyaktól lefelé béna volt. „Két napig voltam az Úr vendége. Azóta egyáltalán nem félek a haláltól, mert tudom, micsoda fénybe érkezik az ember.” – meséli a művésznő, akinek a gitárja a hatalmas baleset ellenére egy karcolás nélkül megúszta. Kamilla innen tudta: neki még dolga van itt, s meg fog gyógyulni. Így is történt.
A teljes beszélgetés meghallgatásához kattints IDE!
Fotó: Katolikus Rádió