Ima járvány idején

2021. február 11.
Egy, a kórház kertjében rögzített videón mesélt a COVID-dal vívott küzdelméről Charles Palmer-Buckle, a ghánai Cape Coast érseke.

A szeptemberi budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus meghívott előadója, Charles Palmer-Buckle, a ghánai Cape Coast érseke az accrai Ga East Kórház Infektológiai Osztályára került, mert megfertőződött a koronavírussal.

A kórház udvarán készített felvételen arról beszélt: „(…) arra gondoltam, hogy elküldöm ezt az üzenetet nektek, akiket szeretek, hogy tudassam veletek: öt napon vagyok túl, ezért mindenkit arra biztatok aki letört, hogy ne féljen, mert igen, a COVID-19 valóságos, de a gyógyulás épp oly valós, ha minden tőlünk telhetőt megteszünk.”

A kórházban lábadozó ghánai érsek azt tanácsolta a nyugat-afrikai ország állampolgárainak, hogy tegyenek meg minden erőfeszítést az egészségügyi protokoll lelkiismeretes betartásáért, mert a járvány valóban létezik. Az érsek kiemelte: „Közös fókusz és közös cél egységében legyőzhetjük a járványt."

Charles Palmer-Buckle kihangsúlyozta, hogy mennyire fontos a hatósági előírások betartása. „Isten megsegíti azokat, akik önmagukat megsegítik ” - mondta.

A NEK meghívott előadója a folytatásban arról beszélt, hogy a járvány terjedésének megakadályozásáért fontos, hogy mindenki fogadja meg a három P-nek nevezett - Prayer, Protocols and Prayer (Imádság, protokoll és imádság) – útmutatást.

Palmer-Buckle arra ösztönözte az állampolgárokat, hogy továbbra is támogassák imáikkal az egészségügyben dolgozókat és az orvosokat.

"Folytassuk az imádkozást, mondjunk köszönetet Istennek az orvosokért, az ápolókért, az élvonalbeli dolgozókért és az általuk végzett nagyszerű munkáért. (...) Nagyon kimerültek és idegesek, ezért szükségük van az imádságos támogatásunkra, szeretetünkre és törődésünkre.”

Charles Palmer-Buckle február 11-én, a Betegek Világnapján a Lourdes-i Szűzanyához fohászkodott, hogy vegye oltalmába és imádkozzon minden érintettért, különösen a fronton dolgozó orvosokért és ápolókért.

Az érsek kitért arra is, hogy a COVID járvánnyal kapcsolatos félretájékoztatás vírusszerűen terjed az afrikai országokban. Az álhírgyártás ellen a BBC News Africa is megkezdte a küzdelmet.

Forrás: cruxnow, graphic, catholicleader, ghanaweb, youtube

Fordította: Tóth Franciska

Fotó: NEK