Szeretetből szolgálni

2020. október 07.
A társadalomnak szüksége van - különösen ezekben a nehéz időkben - papokra, akik egyszerre apák, barátok, tanárok, mentorok is - üzente Louis Raphael Sako bíboros, káld katolikus pátriárka.

Az elvándorlás és a politikai, társadalmi bizonytalanság a papok és szerzetesek számának drasztikus csökkenéséhez vezetett az Egyházunkban – fogalmazott a káld pátriárka írásában, amelyben arra kérte a szülőket, hogy támogassák gyermekeiket abban, hogy élethivatásuknak válasszák az Egyház és a hívek szolgálatát.

Louis Raphael Sako hozzátette: „Egyházunk súlyos hivatásválságon megy keresztül. Nagyon nagy a számbeli hiány mindkét nem körében, Irakon belül és a határon kívül egyaránt. Mindenki papot, szerzetest és apácát keres.”

Az emberi élet értelméről

Az új tanév kezdetén a pátriárka a fiatal nőket és férfiakat szólította meg és arra hívta őket, hogy „legyenek nagylelkűek Krisztus, az egyház és a társadalom iránti szeretetben, hogy odaadhassák életüket testvéreik szolgálatára. Hiszen aki szeret, mindenben odaadja magát. Ez a cselekedet egy mély és tudatos szeretetből fakadó ajándék, amely az egész emberi lényt, gondolatát, emlékezetét, szívét és érzéseit átjárja. Végső soron így az ember élete könnyeddé és értelemmel telivé válik.”

A szülői hivatásról

Bagdad érseke hangsúlyozta, hogy a család az „első helyszín”, ahol a hit megnyilvánul és elmélyül. Ez az a közösség, ahol a hivatás megszületik és megerősödik. A szülőknek a feladata, hogy ezt a magasztos célt elültessék lányaik és fiaik szívében. Az elültetett magot imádsággal, valamint az emberek tanúságtételének és a Biblia nagyszerű példáinak szemlélődésével kell táplálni.

A szeretet és bátorság forrásairól

Sako bíboros megszólította Isten szolgáit is. „A hivatásban való helytállás felelőssége a püspökeink, papjaink, szerzeteseink és apácáink vállát egyaránt nyomja. Ezért arra kérem őket, hogy szervezzenek lelki tevékenységeket, és használják fel a tömegkommunikáció új és régi eszközeit hivatásuk fejlesztése érdekében.”

A pátriárka hozzátette, hogy a társadalomnak - különösen ezekben a nehéz időkben - egyszerűen szüksége van a papokra, akik egyízben apák, barátok, tanárok, mentorok és társak a közösségben. Úgy fogalmazott: „Az egyház ereje a Krisztushoz hasonló emberekben rejlik, akik hatalmas szeretet, öröm, lelkiség, éleslátás, bölcsesség és bátorság forrásai, és akiket az Úr a jóság terjesztésére használhat fel.”

Fordította: Tóth Franciska

Forrás és fotó: asianews, NEK